پرسش های متداول

این بخش از سایت جهت پاسخگویی به سؤالات شما در خصوص دندانپزشکی طراحی گردیده است. و سعی شده است که به تمامی سؤالات شما در خصوص درمان های دندانپزشکی پاسخ داده شود. در صورتی که به سؤالی در این بخش اشاره نگردیده است می توانید با کلینیک تماس حاصل نمایید و یا در بخش "تماس با ما" به ما اطلاع دهید.
کودکان
پاسخ: خیر. تا کنون مدرک و دلیل علمی که ثابت کند فلورایدتراپی بر روی ذهن و هوش کودکان اثرگذار باشد منتشر نشده است.
پاسخ: فلورایدتراپی بهتر است به محض رویش اولین دندان شیری انجام شود. اما بدلیل عدم همکاری کودکان در سنین پایین، معمولاً اولین جلسه فلورایدتراپی زمانی انجام می شود که کودک همکاری کند.
پاسخ:

تا دو سالگی می توانید از مسواک انگشتی یا پارچه نرم و تمیز بدون استفاده از خمیردندان یا سایر مواد شوینده و تمیز کننده استفاده کنید.

از دو سالگی به بعد می توانید از مسواک های سایز کوچک و نرم با خمیر دندان کودکان استفاده کنید.

ایمپلنت
پاسخ: خیر!!! این گفته کاملاً غلط و غیرعلمی می باشد.
پاسخ: هر چه فاصله بین کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت کمتر باشد، درمان با کیفیت تری دریافت خواهید کرد. در صورتی که به محض کشیدن دندان، ایمپلنت در داخل استخوان قرار داده نشود، باید حداقل 2 ماه صبر کنید تا بتوانید ایمپلنت را انجام دهید.
پاسخ: بله. در اکثر اوقات می توان همزمان با کشیدن دندان کاشت ایمپلنت را نیز انجام داد. اینکه در چه مواردی می توان این کار را انجام داد بستگی به شرایط استخوان، وجود یا عدم وجود عفونت اطراف دندان و نحوه ی کشیدن دندان دارد.
پاسخ: هزینه و قیمت ایمپلنت دندان متناسب با نوع و شرکت سازنده ایمپلنت، نوع روکش آن، تعداد جلساتی که بر روی ایمپلنت کار انجام می شود، نیاز یا عدم نیاز به بازسازی و پیوند استخوان و نیز میزان تخصص پزشکی که درمان ایمپلنت را انجام می دهد متفاوت می باشد. در این مرکز قیمت هر واحد ایمپلنت دندان با روکش از دو میلیون تومان تا 6 میلیون تومان متغیر می باشد.
پاسخ: ایمپلنت دندان بصورت کلی شامل دو مرحله جراحی و پروتز می باشد. در مرحله جراحی که یک جلسه طول می کشد قطعه اصلی ایمپلنت یا فیکسچر در داخل استخوان فک قرار می گیرد. و در مرحله پروتز که 2 تا 4 جلسه طول می کشد روکش روی ایمپلنت قرار می گیرد.
پاسخ: بله. کشور سازنده ی ایمپلنت در میزان کیفیت آن تاثیر گذار است. زیرا برخی از کشورها با صرف هزینه های زیاد بصورت سالیانه در زمینه تحقیقات، پژوهش و نیز طراحی و تهیه تکنولوژی های منحصر بفرد سعی در ارتقای کیفیت ایمپلنت ها می نمایند. در این زمینه کشورهای سوییس، آلمان، سوئد و امریکا پیشتاز هستند. نکته بسیار مهم این است که هر ایمپلنتی که ساخت این کشورها باشد حتماً با کیفیت نیستند و برخی از ایمپلنت های ساخت این کشورها نیز از کیفیت پایینی برخوردار هستند.
ترمیم
پاسخ: خیر . در صورتیکه از مواد کامپوزیتی با کیفیت خوب استفاده شود، استحکام در برابر فشار تفاوتی ندارد.
درمان ریشه
پاسخ: هر دو روش صحیح در درمان ریشه (عصب کشی) صحیح می باشند.
پاسخ: دندانی که درمان ریشه (عصب کشی) می شود، بدلیل قطع خونرسانی و از بین رفتن مقدار زیادی از بافت سالم تاج دندان، ترد و شکننده شده و مستعد شکستگی می گردد.
پاسخ: خیر، در بیشتر موارد بهتر است دندانی که درمان ریشه (عصب کشی) شده است، روکش شود نه الزاماً.
پاسخ: استفاده از تکنولوژی (روتاری و اپکس فایندر) تأثیر بسزایی در افزایش کیفیت درمان و کاهش شکست‌ درمان ریشه دارد.
پاسخ: بله . در ایده آل ترین شرایط و با بهترین درمان، حدود 80 درصد امکان موفقیت درمان ریشه (عصب کشی) وجود دارد. که در صورت عدم موفقیت درمان ریشه مجدد و یا جراحی انجام می گردد.

دندانپزشک خوب در تهران | ایمپلنت در شمال تهران | دندانپزشکی کودکان

گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت، از ابتدای مهرماه سال 1390 با هدف ارائه ی خدمات نوین و با کیفیت در زمینه دندانپزشکی و دندانپزشکی زیبایی، با مدیریت دکتر محسن میمنت آبادی افتتاح گردید و کلینیک میمنت جزء دندانپزشک خوب در تهران می باشد. این مجموعه با بهره گیری از دندانپزشکان عمومی و متخصص مجرب و پرسنل اداری و درمانی آموزش دیده و حرفه ای در کنار استفاده از امکانات و تجهیزات دندانپزشکی مدرن و پیشرفته، سعی در ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی به مراجعه کنندگان را دارد.
کلینیک دندانپزشکی میمنت ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی کودکان ، لمینیت دندان و ایمپلنت در شمال تهران می باشد.
کلینیک زیبایی میمنت علاوه بر خدمات زیبایی دندانپزشکی ارائه دهنده خدمات زیبایی جوانسازی پوست مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر موهای زائد، و رفع چین و چروک پوست میباشد.

نشانی: نیاوران، بعد از کاخ نیاوران، جنب خیابان خداوردی، ساختمان لیدوسنتر، طبقه 4، واحد 404
تلفن های تماس: 22829107 - 22829189 - 22810188 - 22810189
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube