روش های کاهش اضطراب در دندانپزشکی کودکان

روش های کاهش اضطراب در دندانپزشکی کودکان

بررسی دندان های کودک شما در دندانپزشکی کودکان از جمله کارهایی است که باید به طور منظم انجام گیرد. این بررسی ها که شامل چک کردن وضعیت دندان و لثه ها است به کودک کمک می کند تا از بهداشت مناسب دهان و دندان برخوردار گردد. در صورت عدم بررسی این موارد در دندانپزشکی کودکان، پلاکت باکتری بر روی دندان افزایش یافته و سبب ایجاد مشکلات بسیاری در دندان ها خواهد شد. همیشه دیدن تجهیزات مختلف و عجیب در دندانپزشکی کودکان برای فرزندان جالب نیست و ممکن است آن ها را دچار استرس و ترس کند.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی نکاتی بپردازیم که کودک شما را از داشتن هر گونه استرس در دندانپزشکی کودکان نجات خواهد داد:

بازدید مرتب از دندانپزشکی کودکان

سعی کنید به طور منظم قرارهای ملاقات کوتاهی را برای هم صحبتی و آشناسی فرزندتان با دندانپزشکی کودکان و دندانپزشک فراهم کنید تا به مرور زمان استرس ناشی از بررسی دندان برای فرزندان کم و کم تر گردد و کودکان می توانند رفتن به دندانپزشکی کودکان را به عنوان بخش عادی از زندگی خود در نظر بگیرند.

توضیح شرایط روحی و علاقه مندی های کودکتان به دندانپزشک

یک دندانپزشک خوب در تهران هرگز خواهان رساندن آسیبی به کودکتان نیست و قصد ندارد کودک شما را بترساند. قبل از بررسی و اقدام هرگونه معاینه در دندانپزشکی کودکان درباره روحیات و علاقه مندی های کودکان با اون صحبت کنید تا با درنظرگرفتن روش های مناسب، دندانپزشک بتواند شرایط ایده آلی برای کاهش اضطراب کودک شما فراهم کند.

روش های کاهش اضطراب در دندانپزشکی کودکان

خونسردی خود را در دندانپزشکی کودکان حفظ کنید

حس مادرانه گاهی سبب می شود تا عادات بدی را در کودکان نهادینه کنیم. بنابراین با حفظ خونسردی به روند معاینه و بررسی دندان کودکتان در دندانپزشکی کودکان نگاه کنید. سعی کنید محیطی گرم، دوستانه و صمیمی همراه با شوخی برای کودکتان توسط دندانپزشک در دندانپزشکی کودکان فراهم آورید و به فرزندتان اطمینان دهید هیچ جای نگرانی برای داشتن اضطراب و ترس وجود ندارد.

تماشای کارتون در دندانپزشکی کودکان

تماشا کردن قطعاتی از کارتون و سرگرم کردن فرزندتان می تواند تا حد بسیار زیادی از اضطراب و ترس او بکاهد و از بروز بسیاری از رفتارهای غیر طبیعی آن جلوگیری کند. شما می توانید با نشان دادن تصاویری از کارتون مورد علاقه فرزندتان در گوشی موبایل، تبلت و یا تلویزیون موجود در دندانپزشکی کودکان به سرگرم کردن کودک خود بپردازید.

خودداری از دادن وعده در دندانپزشکی کودکان

یکی دیگر از اشتباهات رایج در میان والدین استفاده از وعده های دروغین برای کاهش اضطراب کودکان می باشد. وعده های شما باعث می شود تا علاوه بر بی اعتمادی کودکتان نسبت به شما، در مراجعات بعدی اضطراب و عدم علاقه کودک به دندانپزشکی کودکان افزایش یابد. بنابراین از دادن هرگونه وعده به کودک خودداری کنید.

روش های کاهش اضطراب در دندانپزشکی کودکان

غذا دادن به کودک قبل از رفتن به دندانپزشکی کودکان

زمانی که کودک شما گرسنه باشد، به دلیل کاهش قند خود، اضطراب اون افزایش می یابد، بنابراین سعی کنید قبل از معاینه و مراجعه به دندانپزشکی کودکان حتما به فرزندتان غذا دهید تا دچار افت قند و ترس نگردد.

خودداری از ترساندن در دندانپزشکی کودکان

یکی دیگر از اشتباهات رایج در میان والدین، ترساندن کودکان برای ساکت کردن آن هاست. برای مثال ممکن است شیطنت و یا رفتارهای غیر طبیعی آن ها را با ترساندن کودکان با آمپول زدن و سایر موارد دیگر تهدید کنند. این امر نه تنها موجب کاهش اضطراب کودک در دندانپزشکی کودکان نمی گردد، بلکه سبب افزایش بی اعتمادی و ترس در مراجعات آینده به دندانپزشکی خواهد شد. بنابراین هیچ گاه کودک خود را تهدید نکنید.

به طور کلی سعی کنید با صحبت کردن دوستانه و توضیح ضرورت انجام معاینات دندانپزشکی برای کودکان و سلامت آن ها، فرزندان را به مراجعه به دندانپزشکی کودکان تشویق کنید.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
بیشتر بخوانید ...
فلوراید تراپی

فلوراید تراپی

فلوراید با بالا بردن مقاومت دندان ها در برابر اسید حاصل از پلاک های میکروبی، در پیشگیری از پوسیدگی دندان ها بسیار مؤثر است. در صورت استفاده از فلوراید در کودکان زیر 6 سال، فلوراید در مکانیسم ساخت و رویش دندان های دائمی در ساختار دندان ها نهادینه شده و مقاومتشان را در برابر پوسیدگی بصورت قابل توجهی افزایش خواهد داد.
حفره دهان
حفره دهان

حفره دهان اولین قسمت از دستگاه گوارش است.این حفره از اطراف با عضلات صورت و از پایین با عضلات کف دهان که به فک پایین متصل گردیده اند و از بالا توسط سینوس ماگزیلاری و از جلو با دندانهای پیش و لبها و از پشت با لوزه های کامی پوشیده شده است.

ترمیم های آمالگام یا کامپوزیت

ترمیم های آمالگام یا کامپوزیت؟

یکی از متداول ترین سؤالاتی که در زمینه ی دنداپزشکی در میان مردم مطرح می شود، مزیت یا عیب یکی از ترمیم ها فوق نسبت به دیگری است.

سؤالاتی که  اکثر بیماران و مراجعه کنندگان از دندانپزشک خود می پرسند:

آمالگام بهتر است یا کامپوزیت؟"

درسته که می گن آمالگام سرطانزاست؟!

 درسته که آمالگام خیلی محکمتر از کامپوزیته؟!

برای پاسخ به این سوالات باید ابتدا تعاریف پایه در این زمینه را توضیح دهیم.

هزینه لمینیت دندان

هزینه لمینیت دندان

آگاهی از عوامل مؤثر در هزینه لمینیت دندان سبب می شود که تردید شما در خصوص سودجویی در این زمینه کاهش یابد. هزینه لمینیت دندان به نوع و مواد آن بستگی دارد.
نظرات شما ...
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
تلفن تماس:
پیام:حروف تصویر را در کادر زیر وارد کنید

دندانپزشک خوب در تهران | ایمپلنت در شمال تهران | دندانپزشکی کودکان

گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت، از ابتدای مهرماه سال 1390 با هدف ارائه ی خدمات نوین و با کیفیت در زمینه دندانپزشکی و دندانپزشکی زیبایی، با مدیریت دکتر محسن میمنت آبادی افتتاح گردید و کلینیک میمنت جزء دندانپزشک خوب در تهران می باشد. این مجموعه با بهره گیری از دندانپزشکان عمومی و متخصص مجرب و پرسنل اداری و درمانی آموزش دیده و حرفه ای در کنار استفاده از امکانات و تجهیزات دندانپزشکی مدرن و پیشرفته، سعی در ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی به مراجعه کنندگان را دارد.
کلینیک دندانپزشکی میمنت ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی کودکان ، لمینیت دندان و ایمپلنت در شمال تهران می باشد.
کلینیک زیبایی میمنت علاوه بر خدمات زیبایی دندانپزشکی ارائه دهنده خدمات زیبایی جوانسازی پوست مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر موهای زائد، و رفع چین و چروک پوست میباشد.

نشانی: نیاوران، ابتدای پورابتهاج، بعد از کاخ نیاوران، جنب بانک صادرات، پلاک 366
تلفن های تماس: 22829107 - 22829189 - 22810188 - 22810189
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube