روش های کاهش اضطراب در دندانپزشکی کودکان

روش های کاهش اضطراب در دندانپزشکی کودکان

بررسی دندان های کودک شما در دندانپزشکی کودکان از جمله کارهایی است که باید به طور منظم انجام گیرد. این بررسی ها که شامل چک کردن وضعیت دندان و لثه ها است به کودک کمک می کند تا از بهداشت مناسب دهان و دندان برخوردار گردد. در صورت عدم بررسی این موارد در دندانپزشکی کودکان، پلاکت باکتری بر روی دندان افزایش یافته و سبب ایجاد مشکلات بسیاری در دندان ها خواهد شد. همیشه دیدن تجهیزات مختلف و عجیب در دندانپزشکی کودکان برای فرزندان جالب نیست و ممکن است آن ها را دچار استرس و ترس کند.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی نکاتی بپردازیم که کودک شما را از داشتن هر گونه استرس در دندانپزشکی کودکان نجات خواهد داد:

بازدید مرتب از دندانپزشکی کودکان

سعی کنید به طور منظم قرارهای ملاقات کوتاهی را برای هم صحبتی و آشناسی فرزندتان با دندانپزشکی کودکان و دندانپزشک فراهم کنید تا به مرور زمان استرس ناشی از بررسی دندان برای فرزندان کم و کم تر گردد و کودکان می توانند رفتن به دندانپزشکی کودکان را به عنوان بخش عادی از زندگی خود در نظر بگیرند.

توضیح شرایط روحی و علاقه مندی های کودکتان به دندانپزشک

یک دندانپزشک خوب در تهران هرگز خواهان رساندن آسیبی به کودکتان نیست و قصد ندارد کودک شما را بترساند. قبل از بررسی و اقدام هرگونه معاینه در دندانپزشکی کودکان درباره روحیات و علاقه مندی های کودکان با اون صحبت کنید تا با درنظرگرفتن روش های مناسب، دندانپزشک بتواند شرایط ایده آلی برای کاهش اضطراب کودک شما فراهم کند.

روش های کاهش اضطراب در دندانپزشکی کودکان

خونسردی خود را در دندانپزشکی کودکان حفظ کنید

حس مادرانه گاهی سبب می شود تا عادات بدی را در کودکان نهادینه کنیم. بنابراین با حفظ خونسردی به روند معاینه و بررسی دندان کودکتان در دندانپزشکی کودکان نگاه کنید. سعی کنید محیطی گرم، دوستانه و صمیمی همراه با شوخی برای کودکتان توسط دندانپزشک در دندانپزشکی کودکان فراهم آورید و به فرزندتان اطمینان دهید هیچ جای نگرانی برای داشتن اضطراب و ترس وجود ندارد.

تماشای کارتون در دندانپزشکی کودکان

تماشا کردن قطعاتی از کارتون و سرگرم کردن فرزندتان می تواند تا حد بسیار زیادی از اضطراب و ترس او بکاهد و از بروز بسیاری از رفتارهای غیر طبیعی آن جلوگیری کند. شما می توانید با نشان دادن تصاویری از کارتون مورد علاقه فرزندتان در گوشی موبایل، تبلت و یا تلویزیون موجود در دندانپزشکی کودکان به سرگرم کردن کودک خود بپردازید.

خودداری از دادن وعده در دندانپزشکی کودکان

یکی دیگر از اشتباهات رایج در میان والدین استفاده از وعده های دروغین برای کاهش اضطراب کودکان می باشد. وعده های شما باعث می شود تا علاوه بر بی اعتمادی کودکتان نسبت به شما، در مراجعات بعدی اضطراب و عدم علاقه کودک به دندانپزشکی کودکان افزایش یابد. بنابراین از دادن هرگونه وعده به کودک خودداری کنید.

روش های کاهش اضطراب در دندانپزشکی کودکان

غذا دادن به کودک قبل از رفتن به دندانپزشکی کودکان

زمانی که کودک شما گرسنه باشد، به دلیل کاهش قند خود، اضطراب اون افزایش می یابد، بنابراین سعی کنید قبل از معاینه و مراجعه به دندانپزشکی کودکان حتما به فرزندتان غذا دهید تا دچار افت قند و ترس نگردد.

خودداری از ترساندن در دندانپزشکی کودکان

یکی دیگر از اشتباهات رایج در میان والدین، ترساندن کودکان برای ساکت کردن آن هاست. برای مثال ممکن است شیطنت و یا رفتارهای غیر طبیعی آن ها را با ترساندن کودکان با آمپول زدن و سایر موارد دیگر تهدید کنند. این امر نه تنها موجب کاهش اضطراب کودک در دندانپزشکی کودکان نمی گردد، بلکه سبب افزایش بی اعتمادی و ترس در مراجعات آینده به دندانپزشکی خواهد شد. بنابراین هیچ گاه کودک خود را تهدید نکنید.

به طور کلی سعی کنید با صحبت کردن دوستانه و توضیح ضرورت انجام معاینات دندانپزشکی برای کودکان و سلامت آن ها، فرزندان را به مراجعه به دندانپزشکی کودکان تشویق کنید.

  کلمات کلیدی:دندانپزشکی کودکان
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
بیشتر بخوانید ...
از رادیوگرافی نترسید
از رادیوگرافی نترسید!

نقش مهم رادیوگرافی در تشخیص پوسیدگی ها و ضایعات اولیه دهان،فک و صورت برکسی پوشیده نیست اما توصیه پزشکان مبنی برپرهیز از رادیوگرافی های مکررو بی دلیل باعث شده عده ای از ترس آسیب های ناشی از اشعه و ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان ازانجام رادیوگرافی های لازم هم سرباز زنند.

درمان آفت دهان

درمان آفت دهان

بهتر است بدانید درمان آفت دهان فقط شامل درمان های علامتی است. به این معنی که پزشکان و دندانپزشکان با درمان های خود تلاش در کاهش علائم بویژه درد در مدت بروز آفت دهان دارند. بنابراین برای درمان سوسپانسیون ها و محلول های ترکیبی متفاوتی توسط پزشکان و دندانپزشکان تجویز می گردد که موجب بی حسی ناحیه اطراف آفت می شوند تا درد ناشی از آن حس نشود. در بسیاری موارد بی حسی کل دهان حس نامطلوبی دارد اما به دلیل طولانی بودن زمان بهبود آفت، برای جویدن و بلع غذا استفاده از این محلول ها علیرغم نامطلوب بودن لازم می باشد.
نظرات شما ...
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
تلفن تماس:
پیام:حروف تصویر را در کادر زیر وارد کنید

دندانپزشک خوب در تهران | ایمپلنت در شمال تهران | دندانپزشکی کودکان

گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت، از شهریور سال 1390 با هدف ارائه ی خدمات نوین و با کیفیت در زمینه دندانپزشکی و دندانپزشکی زیبایی، با مدیریت دکتر محسن میمنت آبادی افتتاح گردید. این مجموعه با بهره گیری از دندانپزشکان عمومی و متخصص مجرب و پرسنل اداری و درمانی آموزش دیده و حرفه ای در کنار استفاده از امکانات و تجهیزات دندانپزشکی مدرن و پیشرفته، سعی در ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی به مراجعه کنندگان را دارد.
کلینیک دندانپزشکی میمنت ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی کودکان، لمینیت دندان و ایمپلنت در شمال تهران میباشد.
کلینیک زیبایی میمنت علاوه بر خدمات زیبایی دندانپزشکی ارائه دهنده خدمات زیبایی جوانسازی پوست مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر موهای زائد، و رفع چین و چروک پوست میباشد.

نشانی: نیاوران، ابتدای پورابتهاج، بعد از کاخ نیاوران، جنب بانک صادرات، پلاک 366
تلفن های تماس: 22829107 - 22829189 - 22810188 - 22810189
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube