هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟

- ابتدا باید عوامل مؤثر در تعیین هزینه ایمپلنت دندان اشاره کنیم. کاشت ایمپلنت دندان درمانی است که هم می تواند بصورت گروهی و توسط تیمی تخصصی از دو و گاهی چند دندانپزشک متخصص انجام شود و یا بصورت انفرادی انجام گردد. در صورتی که بخواهیم درمان با کیفیت تری داشته باشیم بهترین حالت انجام آن توسط یک تیم می باشد تا هر پزشک مسئول انجام بخشی از درمان باشد. در اکثر مراکز تخصصی ایمپلنت قسمت جراحی توسط متخصص جراحی و روکش آن توسط متخصص پروتز انجام می شود که در این حالت بیشترین کیفیت درمان حاصل می گردد که مسلماً هزینه ی بیشتری را همراه خواهد داشت. در برخی مراکز نیز تمامی مراحل کاشت ایمپلنت توسط یک پزشک انجام می گردد که مسلماً هزینه کمتری را همراه خواهد داشت.

- یکی دیگر از موارد اثرگذار بر قیمت ایمپلنت دندان، کیفیت و اعتبار شرکت سازنده ی ایمپلنت می باشد. برخی از کمپانی های سازنده ی ایمپلنت سالیانه هزینه های زیادی را صرف تحقیقات و پژوهش های مرتبط با ایمپلنت و نیز استفاده از تکنولوژی های منحصر بفرد ساخت ایمپلنت می کنند که همین موارد موجب افزایش کیفیت ایمپلنت دندان و متعاقب آن افزایش قیمت ایمپلنت دندان می گردد. این شرکت ها اکثراً در کشورهای امریکا، سوییس، آلمان و سوئد می باشند. اما این بدین معنی نیست که تمامی ایمپلنت های ساخت این کشورها از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

- عامل دیگر تبحر متخصص جراحی ایمپلنت و استفاده از تکنیک های خاص در انجام جراحی می باشد.

- همچنین روش قالبگیری روکش ایمپلنت دندان و نیز کیفیتو نوع روکش از عوامل بسیار مؤثر می باشد. دو تکنیک اصلی برای قالب گیری ( تکنیک قالبگیری باز و بسته ) برای قالب گیری و ساخت روکش ایمپلنت وجود دارد که اختلاف قابل توجهی در کیفیت روکش در دو روش وجود دارد و اینکه دندانپزشک متخصص پروتز از کدام تکنیک استفاده نماید تأثیر بسزایی در هزینه ایمپلنت دارد.

- مورد دیگر تعهد مرکز تخصصی ایمپلنت در قبال کیفیت درمان می باشد. کلینیک های دندانپزشکی که از برند های معتبر ایمپلنت استفاده می کنند ( بدلیل اطمینان شرکت سازنده از کیفیت ایمپلنت ) در قبال موفق نبودن درمان ایمپلنت ( حدود 5 درصد از درمان های ایمپلنت موفقیت آمیز نیستند و باید مجدداً تکرار شوند ) خود را متعهد می دانند و درمان مجدد ایمپلنت را بصورت رایگان و یا با کمترین هزینه ممکن انجام می دهند.

- و در آخر باید به مواردی از قبیل کیفیت خدمات جانبی کلینیک، رعایت حقوق مراجعه کنندگان، رعایت استریلیزاسیون کامل، خدمات و مراقبت های بعد از درمان به عنوان عوامل مؤثر در هزینه کاشت ایمپلنت دندان اشاره نمود.

 

بصورت خلاصه :

عوامل مؤثر در قیمت ایمپلنت دندان شامل موارد زیر است:

1- کشور و کمپانی سازنده ی ایمپلنت

2- تبحر و مهارت پزشک معالج و استفاده از تکنیک های خاص که عوارض کاشت ایمپلنت را به حداقل می رساند

3- روش قالبگیری روکش ایمپلنت

4- نوع و کیفیت روکش مورد استفاده برای ایمپلنت

5- تعهد کلینیک در خصوص درمان ایمپلنت

6- کیفیت خدمات جانبی و خدمات پس از کاشت ایمپلنت دندان

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
بیشتر بخوانید ...
فلوراید تراپی

فلوراید تراپی

فلوراید با بالا بردن مقاومت دندان ها در برابر اسید حاصل از پلاک های میکروبی، در پیشگیری از پوسیدگی دندان ها بسیار مؤثر است. در صورت استفاده از فلوراید در کودکان زیر 6 سال، فلوراید در مکانیسم ساخت و رویش دندان های دائمی در ساختار دندان ها نهادینه شده و مقاومتشان را در برابر پوسیدگی بصورت قابل توجهی افزایش خواهد داد.
عوارض ایمپلنت

عوارض ایمپلنت

ایمپلنت نیز مانند سایر درمان های پزشکی و دندانپزشکی دارای عوارضی است که موقت و گذرا بوده و پس از مدتی از بین خواهد رفت. در این مقاله سعی بر توضیح عوارض ایمپلنت و راه های کاهش آن ها شده است.
برای بسیاری از مراجعه کنندگان به مراکز دندانپزشکی این سؤال پیش می آید که آیا ایمپلنت عوارض دارد؟
مراقبت های پس از جرمگیری

مراقبت های پس از جرمگیری

جرم دندان با رنگدانه های موجود بر روی دندان ها متفاوت است. علیرغم اینکه رنگدانه ها نیز با عمل جرمگیری از بین خواهند رفت،اما جرمگیری برای از بین بردن جرم تجویز می شود.

کلینیک دندانپزشکی میمنت | ایمپلنت در شمال تهران

گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت، از شهریور سال 1390 با هدف ارائه ی خدمات نوین و با کیفیت در زمینه دندانپزشکی و دندانپزشکی زیبایی، با مدیریت دکتر محسن میمنت آبادی افتتاح گردید. این مجموعه با بهره گیری از دندانپزشکان عمومی و متخصص مجرب و پرسنل اداری و درمانی آموزش دیده و حرفه ای در کنار استفاده از امکانات و تجهیزات دندانپزشکی مدرن و پیشرفته، سعی در ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی به مراجعه کنندگان را دارد.
کلینیک دندانپزشکی میمنت ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی کودکان، لمینیت دندان و ایمپلنت در شمال تهران میباشد.
کلینیک زیبایی میمنت علاوه بر خدمات زیبایی دندانپزشکی ارائه دهنده خدمات زیبایی جوانسازی پوست مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر موهای زائد، و رفع چین و چروک پوست میباشد.

نشانی: نیاوران، ابتدای پورابتهاج، بعد از کاخ نیاوران، جنب بانک صادرات، پلاک 366
تلفن های تماس: 22829107 - 22829189 - 22810188 - 22810189

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube