هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) چقدر است؟

هزینه کاشت دندان ایمپلنت دندان چقدر است

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟

- ابتدا باید عوامل مؤثر در تعیین هزینه ایمپلنت دندان اشاره کنیم. کاشت ایمپلنت دندان درمانی است که هم می تواند بصورت گروهی و توسط تیمی تخصصی از دو و گاهی چند دندانپزشک متخصص انجام شود و یا بصورت انفرادی انجام گردد. در صورتی که بخواهیم درمان با کیفیت تری داشته باشیم بهترین حالت انجام آن توسط یک تیم می باشد تا هر پزشک مسئول انجام بخشی از درمان باشد. در اکثر مراکز تخصصی ایمپلنت قسمت جراحی توسط متخصص جراحی و روکش آن توسط متخصص پروتز انجام می شود که در این حالت بیشترین کیفیت درمان حاصل می گردد که مسلماً هزینه ی بیشتری را همراه خواهد داشت. در برخی مراکز نیز تمامی مراحل کاشت ایمپلنت توسط یک پزشک انجام می گردد که مسلماً هزینه کمتری را همراه خواهد داشت.

- یکی دیگر از موارد اثرگذار بر قیمت ایمپلنت دندان، کیفیت و اعتبار شرکت سازنده ی ایمپلنت می باشد. برخی از کمپانی های سازنده ی ایمپلنت سالیانه هزینه های زیادی را صرف تحقیقات و پژوهش های مرتبط با ایمپلنت و نیز استفاده از تکنولوژی های منحصر بفرد ساخت ایمپلنت می کنند که همین موارد موجب افزایش کیفیت ایمپلنت دندان و متعاقب آن افزایش قیمت ایمپلنت دندان می گردد. این شرکت ها اکثراً در کشورهای امریکا، سوییس، آلمان و سوئد می باشند. اما این بدین معنی نیست که تمامی ایمپلنت های ساخت این کشورها از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

- عامل دیگر تبحر متخصص جراحی ایمپلنت و استفاده از تکنیک های خاص در انجام جراحی می باشد.

- همچنین روش قالبگیری روکش ایمپلنت دندان و نیز کیفیتو نوع روکش از عوامل بسیار مؤثر می باشد. دو تکنیک اصلی برای قالب گیری ( تکنیک قالبگیری باز و بسته ) برای قالب گیری و ساخت روکش ایمپلنت وجود دارد که اختلاف قابل توجهی در کیفیت روکش در دو روش وجود دارد و اینکه دندانپزشک متخصص پروتز از کدام تکنیک استفاده نماید تأثیر بسزایی در هزینه ایمپلنت دارد پس پیشنهاد می کنیم به یک دندانپزشک خوب در تهران مراجعه نمایید.

- مورد دیگر تعهد مرکز تخصصی ایمپلنت در قبال کیفیت درمان می باشد. کلینیک های دندانپزشکی که از برند های معتبر ایمپلنت استفاده می کنند ( بدلیل اطمینان شرکت سازنده از کیفیت ایمپلنت ) در قبال موفق نبودن درمان ایمپلنت ( حدود 5 درصد از درمان های ایمپلنت موفقیت آمیز نیستند و باید مجدداً تکرار شوند ) خود را متعهد می دانند و درمان مجدد ایمپلنت را بصورت رایگان و یا با کمترین هزینه ممکن انجام می دهند.

- و در آخر باید به مواردی از قبیل کیفیت خدمات جانبی کلینیک، رعایت حقوق مراجعه کنندگان، رعایت استریلیزاسیون کامل، خدمات و مراقبت های بعد از درمان به عنوان عوامل مؤثر در هزینه کاشت ایمپلنت دندان اشاره نمود.

 

بصورت خلاصه :

عوامل مؤثر در قیمت ایمپلنت دندان شامل موارد زیر است:

1- کشور و کمپانی سازنده ی ایمپلنت

2- تبحر و مهارت پزشک معالج و استفاده از تکنیک های خاص که عوارض کاشت ایمپلنت را به حداقل می رساند

3- روش قالبگیری روکش ایمپلنت

4- نوع و کیفیت روکش مورد استفاده برای ایمپلنت

5- تعهد کلینیک در خصوص درمان ایمپلنت

6- کیفیت خدمات جانبی و خدمات پس از کاشت ایمپلنت دندان

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
بیشتر بخوانید ...
معایب و عوارض لمینت دندان

معایب و عوارض لمینت دندان

آیا لمینت دندان عوارض دارد؟ معایب لمینت دندان چیست؟
لمینت دندان به دلیل نیاز به تراش به دندان ها آسیب می زند. و هیچگونه تأثیری در استعداد دندان ها به پوسیدگی (کاهش یا افزایش) ندارد.
در این مقاله به عوارض لمینت دندان پرداخته شده است.
عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان

ایمپلنت نیز مانند سایر درمان های پزشکی و دندانپزشکی دارای عوارضی است که موقت و گذرا بوده و پس از مدتی از بین خواهد رفت. در این مقاله سعی بر توضیح عوارض ایمپلنت و راه های کاهش آن ها شده است.
برای بسیاری از مراجعه کنندگان به مراکز دندانپزشکی این سؤال پیش می آید که آیا ایمپلنت عوارض دارد؟
انواع لمینیت دندان را بشناسید

انواع لمینیت دندان را بشناسید

دندان زیبا و سالم یکی از نشانه های زیبایی چهره محسوب می شود. بنابراین افراد زیادی خواهان داشتن دندان هایی سفید، درخشنده، مرتب و جذاب هستند. یکی از علت های مراجعه افراد به دندانپزشک زیبایی داشتن لبخندی زیباست، امروزه می توان با روش های علمی و ثابت شده زیبایی و درخشندگی را به دندان ها هدیه کرد،
نظرات شما ...
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
تلفن تماس:
پیام:حروف تصویر را در کادر زیر وارد کنید

دندانپزشک خوب در تهران | ایمپلنت در شمال تهران | دندانپزشکی کودکان

گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت، از ابتدای مهرماه سال 1390 با هدف ارائه ی خدمات نوین و با کیفیت در زمینه دندانپزشکی و دندانپزشکی زیبایی، با مدیریت دکتر محسن میمنت آبادی افتتاح گردید و کلینیک میمنت جزء دندانپزشک خوب در تهران می باشد. این مجموعه با بهره گیری از دندانپزشکان عمومی و متخصص مجرب و پرسنل اداری و درمانی آموزش دیده و حرفه ای در کنار استفاده از امکانات و تجهیزات دندانپزشکی مدرن و پیشرفته، سعی در ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی به مراجعه کنندگان را دارد.
کلینیک دندانپزشکی میمنت ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی کودکان ، لمینیت دندان و ایمپلنت در شمال تهران می باشد.
کلینیک زیبایی میمنت علاوه بر خدمات زیبایی دندانپزشکی ارائه دهنده خدمات زیبایی جوانسازی پوست مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر موهای زائد، و رفع چین و چروک پوست میباشد.

نشانی: نیاوران، ابتدای پورابتهاج، بعد از کاخ نیاوران، جنب بانک صادرات، پلاک 366
تلفن های تماس: 22829107 - 22829189 - 22810188 - 22810189
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube