عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان
آیا شما نیز تصمیم به انجام ایمپلنت دندان گرفته اید و نگران عوارض احتمالی آن هستید؟ اگر نگران عوارض ایمپلنت دندان هستید به شما پیشنهاد می دهم این مقاله را بصورت کامل مطالعه نمایید.
ایمپلنت بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته می باشد و مانند سایر درمان های پزشکی و دندانپزشکی دارای عوارضی است که موقت و گذرا بوده و پس از مدتی از بین خواهد رفت.
برای بسیاری از مراجعه کنندگان به مراکز دندانپزشکی این سؤال پیش می آید که آیا ایمپلنت عوارض دارد؟

پس از مطالعه این مقاله پاسخ سؤالات زیر را دریافت خواهید کرد:
•عوارض ایمپلنت دندان چیست؟
•آیا ایمپلنت عوارض دارد؟
•عوارض ایمپلنت موقت است یا دائم؟
•معایب ایمپلت چیست؟
 
بهتر است قبل از بررسی عوارض احتمالی ایمپلنت؛ واژه ی عارضه یا عوارض درمانی را تعریف کنیم.
عوارض درمانی به هرگونه مشکل حین یا پس از درمان اطلاق می گردد که به دو صورت دائم (ماندگار) و موقت می باشد. که می توان گفت تمامی درمان های پزشکی دارای عوارض موقت هستند که مهمترین آن ها درد می باشد.
عوارض دائم نیز مشکلاتی هستند که به واسطه درمان ایجاد می گردند و در مقابل فوایدی که درمان برای بیمار دارد، قابل چشم پوشی می باشد.
و در پایان نیز معایب درمان ایمپلنت در مقایسه با سایر درمان های مشابه از جمله بریج (روکش) یا پروتز های متحرک توضیح داده می شود.
 

عوارض ایمپلنت:

معمولاً درمان ایمپلنت در صورتی که به درستی انجام گردد، عوارض دائمی نداشته و تعدادی عوارض موقت دارد که به صورت کامل در ادامه توضیح داده می شود.
 

•درد (موقت)

در حین کاشت ایمپلنت به دلیل استفاده از بی حسی، هیچ گونه دردی احساس نمی شود. و درد پس از اتمام بی حسی احساس می شود که برای جلوگیری از آن می توانید قبل از اتمام بی حسی در ناحیه، از داروهای ضد درد ( مُسَکن ) استفاده نمایید. داروی پیشنهادی در اکثر موارد ایپوبروفن و یا ژلوفن می باشد. اما در مواردی به صلاحدید متخصص جراحی و ایمپلنت نوع دارو تغییر می یابد که بهتر است در زمینه مصرف داروها با متخصص جراحی خود که درمان ایمپلنت را انجام می دهد مشاوره نمایید.

بهترین زمان برای مصرف داروهای ضد درد نیم تا یک ساعت قبل از انجام درمان می باشد.
 

• تورم و کبودی (موقت)

در اکثر موارد پس از کاشت دندان (ایمپلنت) به دلیل انجام جراحی، تورم و کبودی در صورت و بافت نرم اطراف ایمپلنت ایجاد می گردد. این عوارض هم موقت بوده و معمولاً سه روز و حداکثر یک هفته طول می کشد تا بصورت کامل از بین برود.
برای کاهش تورم و کبودی بهتر است به محض اتمام جراحی، از کمپرس سرما یا یخ بر روی صورت استفاده گردد و پس از 6 ساعت از کمپرس گرم به مدت یک روز استفاده گردد.
معمولاً در مراکزی که ایمپلنت و سایر جراحی های ها دهان و دندان بصورت تخصصی انجام می گردد کمپرس سرما و گرما به بیمار داده می شود.

یکی از روش های بسیار مؤثر در کاهش تورم و کبودی پس از هرگونه جراحی از جمله ایمپلنت، استفاده از لیزر های کم توان پس از جراحی است.
در کلینیک دندانپزشکی میمنت پس از انجام کلیه جراحی ها از جمله ایمپلنت از لیزر استفاده می شود که بسیار مفید در کاهش عوارش آن می باشد.
 
در صورتی که همزمان با ایمپلنت دندان نیاز به پیوند استخوان و لثه نیز وجود داشته باشد، عوارض فوق به صورت شدید تر و طولانی تر (حداکثر یک هفته) دیده می شوند.
استفاده از لیزر علاوه بر کاهش عوارض فوق، بر سرعت و کیفیت رشد استخوان اطراف ایمپلنت را بصورت چشمگیری افزایش می دهد.
 

معایب ایمپلنت

معایب ایمپلنت شامل موارد زیر می باشد:
 

•زمان طولانی درمان

یکی از معایب ایمپلنت طولانی بودن زمان درمان می باشد. به این معنی که از زمان کاشت ایمپلنت تا قرار دادن روکش بر روی آن، حداقل 3 ماه و حداکثر 6 ماه طول می کشد. ( در موارد استثنا از جمله ایمپلنت در ناحیه زیبایی و ایمپلنت دندان جلو و ... به محض کاشت ایمپلنت از روکش های موقت برای حفظ زیبایی استفاده می شود.
 

•هزینه ایمپلنت

یکی دیگر از معایب ایمپلنت هزینه بالای آن می باشد. دلایل بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان علاوه بر تخصصی بودن درمان، هزینه های لابراتوار ( روکش ) و قطعات ایمپلنت می باشد.
برای اطلاع از هزینه ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی میمنت می توانید با شماره های کلینیک ( 22829107 - 22829189 ) تماس حاصل نمایید.

•  تعداد مراجعات

یکی دیگر از معایب ایمپلنت نیاز به چند جلسه مراجعه برای اتمام درمان وجود دارد. همچنین پس از پایان درمان، نیاز به مراجعات منظم برای بررسی وضعیت ایمپلنت بصورت 6 ماه تا یک سال یکبار وجود دارد.

متأسفانه در سال های اخیر شایعاتی از جمله :
ایمپلنت دندان باعث سرطان می شود!!     یا     ایمپلنت دندان باعث ضعیف شدن استخوان فک می شود!!!!    یا    ایمپلنت دندان باعث مرگ می شود!!!
 در خصوص عوارض ایمپلنت دندان به گوش می رسد که پایه علمی ندارند و حتی یک مورد از این موارد ثبت نگردیده است.
کلیه عوارض ایمپلنت دندان در این مقاله بصورت کامل ذکر گردیده است و امیدوارم پس از مطالعه این مقاله با عوارض ایمپلنت آشنا شده باشید و با خیال آسوده اقدام به انجام ایمپلنت کنید.دکتر محسن میمنت
مسترشیپ ایمپلنت و زیبایی


درمان جراحی ایمپلنت در کلینیک دندانپزشکی میمنت توسط دکتر مهدی کدخدازاده متخصص جراحی لثه و ایمپلنتولوژیست و از اساتید دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی انجام می گردد.

از اینکه کلینیک دندانپزشکی میمنت را انتخاب نموده اید خرسند و سپاسگزاریم

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
بیشتر بخوانید ...
نحوه نگه داری دندان شیری

نحوه نگه داری دندان شیری

دندان های شیری نیازمند مراقبت و نگهداری می باشند . این دندان ها نیز در برخی موارد دچار پوسیدگی می شوند که این امردرنگهداری دندان های شیری تاثیر گذار است.
عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان

ایمپلنت نیز مانند سایر درمان های پزشکی و دندانپزشکی دارای عوارضی است که موقت و گذرا بوده و پس از مدتی از بین خواهد رفت. در این مقاله سعی بر توضیح عوارض ایمپلنت و راه های کاهش آن ها شده است.
برای بسیاری از مراجعه کنندگان به مراکز دندانپزشکی این سؤال پیش می آید که آیا ایمپلنت عوارض دارد؟
انواع لمینیت دندان را بشناسید

انواع لمینیت دندان را بشناسید

دندان زیبا و سالم یکی از نشانه های زیبایی چهره محسوب می شود. بنابراین افراد زیادی خواهان داشتن دندان هایی سفید، درخشنده، مرتب و جذاب هستند. یکی از علت های مراجعه افراد به دندانپزشک زیبایی داشتن لبخندی زیباست، امروزه می توان با روش های علمی و ثابت شده زیبایی و درخشندگی را به دندان ها هدیه کرد،
لمینت دندان چیست

لمینت دندان چیست

به هر لایه ای که فقط روی سطح بیرونی دندان ها کشیده شده و به دندان به صورت دائم اضافه گردد، لمینت دندان گفته می شود.
لمینت دندان به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شود:

  • لمینت های سرامیک
  • ونیر لمینت کامپوزیت
که در میان مردم به لمینت ( لمینت سرامیک ) و ونیر کامپوزیت معروف هستند که از این پس در این مقاله نیز با همین اسامی نام برده می شوند.

نظرات شما ...
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
تلفن تماس:
پیام:حروف تصویر را در کادر زیر وارد کنید

دندانپزشک خوب در تهران | ایمپلنت در شمال تهران | دندانپزشکی کودکان

گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت، از ابتدای مهرماه سال 1390 با هدف ارائه ی خدمات نوین و با کیفیت در زمینه دندانپزشکی و دندانپزشکی زیبایی، با مدیریت دکتر محسن میمنت آبادی افتتاح گردید و کلینیک میمنت جزء دندانپزشک خوب در تهران می باشد. این مجموعه با بهره گیری از دندانپزشکان عمومی و متخصص مجرب و پرسنل اداری و درمانی آموزش دیده و حرفه ای در کنار استفاده از امکانات و تجهیزات دندانپزشکی مدرن و پیشرفته، سعی در ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی به مراجعه کنندگان را دارد.
کلینیک دندانپزشکی میمنت ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی کودکان ، لمینیت دندان و ایمپلنت در شمال تهران می باشد.
کلینیک زیبایی میمنت علاوه بر خدمات زیبایی دندانپزشکی ارائه دهنده خدمات زیبایی جوانسازی پوست مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر موهای زائد، و رفع چین و چروک پوست میباشد.

نشانی: نیاوران، بعد از کاخ نیاوران، جنب خیابان خداوردی، ساختمان لیدوسنتر، طبقه 4، واحد 404
تلفن های تماس: 22829107 - 22829189 - 22810188 - 22810189
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube