راهنمای مراقبت از لمینیت دندان

راهنمای مراقبت از لمینیت دندان
آیا می دانید مراقبت های پس از لمینت یکی از مهمترین مسائل در طول عمر آن می باشد؟ دقت نمایید که با رعایت اصول ساده و کاربردی همچنین مراجعه به یک دندانپزشک خوب در تهران می توانید از لبخند زیبا لذت ببرید.

مراقبت های بعد از لمینیت دندان

این ترمیم زیبایی دارای ظاهری بسیار قابل قبول می باشد اما عمر آن وابسته به رعایت نکاتی طلایی است. پس از انجام لمینت در هنگام نوشیدن مایعات سرد و گرم مکان تغییر دمای ناگهانی امر طبیعی بوده و گاه با درد همراه است. دقت نمایید که این حالت زود گذر و در مدت مشخصی رفع می شود. نکته مهم پس از انجام لمینت استفاده از مسواک به صورت روتین و همیشگی است. مسواک زدن روزانه یکی از مسائل بسیار مهم در مراقبت های پس از لمینت می باشد. اگر علاقمند به نوشیدنی هایی از جمله چای و یا قهوه هستید می بایست کمی دقت نمایید. مصرف بیش از حد و طولانی مدت این مواد لمینت شما را دچار تغییر رنگ می نماید. در بین بانوان استفاده ناصحیح از رژ لب نیز سبب تغییر رنگ دندان های جلو می شود.

لمینیت دندان

دندان قروچه و لمینت!

دندان قروچه قاتل لمینت است. این جمله بارهای شنیده می شود، این عادت ناپسند اگر در هنگام خواب و به صورت ارادی باشد فشار بسیار زیادی بر دندان شما وارد می نماید. اگر عادت شما به دندان قروچه بسیار شدید است می بایست قبل از اینکه به سراغ لمینت بروید فکری به حال ترک این عادت نمایید در غیر این صورت امکان شکست لمینیت دندان شما مشهود است.
از گاز زدن میوه های سفت دوری نمایید. این موضوع در خصوص آجیل نیز دیده می شود و در واقع عمر لمینت شما را کمتر می نماید. به طور کلی لمینت در برابر ضربه آسیب پذیر است و این موضوع به نوعی امکان لب پریدگی و یا شکست را در آن بیشتر می نماید. استفاده از دهان شویه مناسب می بایست با استفاده از تجویز پزشک باشد و گاه دهان شویه نامناسب رنگ لمینت شما را تغییر خواهد داد. مصرف دخانیات را به حداقل برسانید این موضوع ضمن حمایت از لمینت به سلامتی شما نیز کمک شایانی می نماید.
لمینیت دندان

اگر لمینت شکست چه کنم؟

گاه دیده می شود که لمین بر اثر ضربه سهوی و یا عمدی می شکند در این موارد با توجه به میزان عمق شکستگی می توانید به ترمیم پردازید. دقت نمایید که گاه میزان شکستگی بسیار زیاد بوده و ترمیم ممکن نمی باشد. عموماً اگر شکستگی شما بر اثر خورد مواد غذایی سخت باشد قابل بهبود و ترمیم است اما اگر بر اثر ضربه ای شدید به عنوان مثال تصادف دندان شما دچار شکست شد گاه ترمیم لمینت دشوار و یا ممکن نخواهد بود.
دقت نمایید که پس از لمینت از عادات غلط از جمله نگاه داشتن سوزن خودکار و ... با دهان پرهیز نمایید. میوه های هسته دار را با احتیاط میل نموده و از خروج هسته آن اطمینان حاصل نماید. مواد غذایی که دارای رنگدانه های قوی هستند برای دندان شما مناسب نمی باشد. اگر ورزش هایی از قبیل بوکس و یا ورزش های رزمی مورد علاقه شما بوده و در آن فعالیت می نمایید در نظر داشته باشید که میباست اصول فعالیت خود را تغییر دهید، هر گونه ضربه به دندان لمینت شده سبب شکست آن می شود و در واقع میزان مقاومت لمینیت شما مشخص و تعیین شده می باشد.
لمینیت دندان

اطلاعات تکمیلی در خصوص لمینت

لمینت برای افراد مختلفی مورد استفاده قرار گرفته و در واقع این روش کمکی به اصلاح طرح لبخند زیبای شما می باشد. در این روش شما می توانید از بهترین لبخند برخوردار شوید و این موضوع جنبه روانشناسی گسترده ای دارد. با رعایت مراقبت های پس از لمینت لبخندی زیبا و دایمی بر روی لب های شما دیده خواهد شد.
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
بیشتر بخوانید ...
معایب و عوارض لمینت دندان

معایب و عوارض لمینت دندان

آیا لمینت دندان عوارض دارد؟ معایب لمینت دندان چیست؟
لمینت دندان به دلیل نیاز به تراش به دندان ها آسیب می زند. و هیچگونه تأثیری در استعداد دندان ها به پوسیدگی (کاهش یا افزایش) ندارد.
در این مقاله به عوارض لمینت دندان پرداخته شده است.
نظرات شما ...
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
تلفن تماس:
پیام:حروف تصویر را در کادر زیر وارد کنید

دندانپزشک خوب در تهران | ایمپلنت در شمال تهران | دندانپزشکی کودکان

گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت، از ابتدای مهرماه سال 1390 با هدف ارائه ی خدمات نوین و با کیفیت در زمینه دندانپزشکی و دندانپزشکی زیبایی، با مدیریت دکتر محسن میمنت آبادی افتتاح گردید و کلینیک میمنت جزء دندانپزشک خوب در تهران می باشد. این مجموعه با بهره گیری از دندانپزشکان عمومی و متخصص مجرب و پرسنل اداری و درمانی آموزش دیده و حرفه ای در کنار استفاده از امکانات و تجهیزات دندانپزشکی مدرن و پیشرفته، سعی در ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی به مراجعه کنندگان را دارد.
کلینیک دندانپزشکی میمنت ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی کودکان ، لمینیت دندان و ایمپلنت در شمال تهران می باشد.
کلینیک زیبایی میمنت علاوه بر خدمات زیبایی دندانپزشکی ارائه دهنده خدمات زیبایی جوانسازی پوست مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر موهای زائد، و رفع چین و چروک پوست میباشد.

نشانی: نیاوران، ابتدای پورابتهاج، بعد از کاخ نیاوران، جنب بانک صادرات، پلاک 366
تلفن های تماس: 22829107 - 22829189 - 22810188 - 22810189
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube