تفاوت کامپوزیت و لمینیت

تفاوت کامپوزیت و لمینیت

تفاوت کامپوزیت و لمینت چیست؟ این دو روش پرکاربرد در دندانپزشکی زیبایی چه مفهومی دارند و چه تفاوتی هایی با هم دارند؟ شناخت کامپوزیت و لیمینت و تفاوت کامپوزیت و لمینت مطمئنا قبل از رجوع به داندانپزشکی می تواند در انتخاب روش مناسب و برآورد هزینه ها به شما کمک کند، به طور کلی می توانیم بگوییم کامپوزیت دندان در مفهوم ونیر کامپوزیتی است و لمینت هم به معنای لمینت سرامیکی است، زمانی از این دو روش استفاده می شود که بخواهیم رنگ گرفتگی (زردی) یا بدفرمی دندان ها را برطرف کنیم، در اصلاح طرح لبخند نیز از این روش ها استفاده می شود، با این وجود این دو روش تفاوت هایی نیز باهم دارند که در این مقاله به تفاوت کامپوزیت و لمینت خواهیم پرداخت.

لمینیت دندان از نوع سرامیکی

لمینت سرامیکی پوش از جنس یک نوع از سرامیک می باشد، که برای آماده سازی (ساخت و تحویل) آن به مدت زمانی در حدود دو الی سه هفته لازم است، برای تهیه لمینیت دندان در ابتدا قبل از این که سطح دندان تراشیده شود از دندان های مراجعه کننده قالب گرفته می شود، در مرحله بعد این قالب ها برای تهیه و ساخت لمینت سرامیکی به لابراتوار فرستاده می شود، در لابراتوار لمینت با توجه به دستور پزشک و انتخاب بیمار آماده می شود و پس از آماده شدن در جلسه بعدی لمینت ها بر روی دندان ها چسبانده می شوند.

کاربرد لمینت سرامیکی برای اصلاح نامرتبی و بی نظمی دندان ها، هم اندازه نبودن دندان ها، اصلاح رنگ بد دندان، برای بستن فاصله دندان ها، ترمیم شکستگی های دندان، اصلاح دندان بدشکل و... است. از مهم ترین ویژگی لمینت های سرامیکی می توانیم به استحکام بالای آن اشاره کنیم، در مواردی که دندان ها زیر استرس شدیدی هستند و یا مشکلات ظاهری نیز مثل شکستگی و تغییر رنگ و پرشدگی زیاد است از لمینت سرامیکی استفاده می شود.

تفاوت کامپوزیت و لمینیت 1

کمپوزیت دندان

لمینت کامپوزیتی یا کامپوزیت ونیر مادهٔ ترمیمی است که همرنگ رنگ دندان می باشد، نیاز به قالب گیری و زمان بیشتری برای آماده شدن ندارد، طی یک جلسه و توسط خود داندانپزشک آماده می شود و بر روی دندان ها قرار داده می شود، کامپوزیت ونیر با مهارت بالا و دقیقی ساخته می شود، کاربرد کامپوزیت ونیر بیشتر حالت محافظه کارانه دارد، درمان با حداقل تراش ممکن انجام می گیرد، در زمانی که دندان ها تقریبا سالم هستند و پوسیدگی و شکستگی کم تری دارند مورد استفاده قرار می گیرند، بیشتر از لحاظ زیبایی، اصلاح فرم دندان ها و اصلاح رنگ با کم ترین دستکاری ممکن کاربرد دارد.

تفاوت کامپوزیت و لمینیت

تفاوت کامپوزیت و لمینت 

با شرح مطالب بالا تفاوت کامپوزیت و لمینت شاید برای شما آشکار شده باشد ولی برای آگاهی بیشتر به تفاوت کامپوزیت و لمینت اشاره می شود:

  • تفاوت کامپوزیت و لمینت یکی در مراحل ساخت است، لمینت بعد از قالب گیری و بعد از دو الی سه هفته آماده می شود ولی کامپوزیت در همان جلسه اول آماده می شود.
  • قیمت کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی مناسب تر است.
  • دیگر تفاوت کامپوزیت و لمینت این است که احتمال شکسته شدن و لب پرشدن در لمینت های سرامیکی کم تر است.
  • احتمال تغییر رنگ کامپوزیت دندان بیشتر از لمینت سرامیکی است که این هم یکی دیگر از تفاوت کامپوزیت و لمینت است.
  • دیگر تفاوت کامپوزیت و لمینت این است که لمینت سرامیکی مقاوم تر است ولی قابل برگشت نیست.
تفاوت کامپوزیت و لمینیت
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
بیشتر بخوانید ...
انواع لمینیت دندان را بشناسید

انواع لمینیت دندان را بشناسید

دندان زیبا و سالم یکی از نشانه های زیبایی چهره محسوب می شود. بنابراین افراد زیادی خواهان داشتن دندان هایی سفید، درخشنده، مرتب و جذاب هستند. یکی از علت های مراجعه افراد به دندانپزشک زیبایی داشتن لبخندی زیباست، امروزه می توان با روش های علمی و ثابت شده زیبایی و درخشندگی را به دندان ها هدیه کرد،
آیا جرمگیری به مینای دندان آسیب می رساند

آیا جرمگیری به مینای دندان آسیب می رساند؟

بر خلاف تصور اکثر مردم، جرمگیری هیچ گونه آسیبی به مینای دندان وارد نمی کند. بلکه در صورت وجود جرم، جرمگیری بسیار مفید بوده و به حفظ استخوان در اطراف دندان بسیار کمک می کند.
تجمع مواد غذایی و املاح موجود در بزاق و باکتری ها بر روی دندان و عدم تمیز نمودن دندان ها، موجب تشکیل لایه سفید رنگی به نام "پلاک میکروبی" بر روی دندان ها می شود. پلاک میکروبی در واقع همان لایه سفید رنگی است که در صوذت عدم استفاده از مسواک پس از چند روز بر روی دندان ها تشکیل می شود و حاوی بیش از یکصد هزار باکتری می باشد.
نحوه نگه داری دندان شیری

نحوه نگه داری دندان شیری

دندان های شیری نیازمند مراقبت و نگهداری می باشند . این دندان ها نیز در برخی موارد دچار پوسیدگی می شوند که این امردرنگهداری دندان های شیری تاثیر گذار است.
نظرات شما ...
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
تلفن تماس:
پیام:حروف تصویر را در کادر زیر وارد کنید

دندانپزشک خوب در تهران | ایمپلنت در شمال تهران | دندانپزشکی کودکان

گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت، از ابتدای مهرماه سال 1390 با هدف ارائه ی خدمات نوین و با کیفیت در زمینه دندانپزشکی و دندانپزشکی زیبایی، با مدیریت دکتر محسن میمنت آبادی افتتاح گردید و کلینیک میمنت جزء دندانپزشک خوب در تهران می باشد. این مجموعه با بهره گیری از دندانپزشکان عمومی و متخصص مجرب و پرسنل اداری و درمانی آموزش دیده و حرفه ای در کنار استفاده از امکانات و تجهیزات دندانپزشکی مدرن و پیشرفته، سعی در ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی به مراجعه کنندگان را دارد.
کلینیک دندانپزشکی میمنت ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی کودکان ، لمینیت دندان و ایمپلنت در شمال تهران می باشد.
کلینیک زیبایی میمنت علاوه بر خدمات زیبایی دندانپزشکی ارائه دهنده خدمات زیبایی جوانسازی پوست مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر موهای زائد، و رفع چین و چروک پوست میباشد.

نشانی: نیاوران، ابتدای پورابتهاج، بعد از کاخ نیاوران، جنب بانک صادرات، پلاک 366
تلفن های تماس: 22829107 - 22829189 - 22810188 - 22810189
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube